Moda ciążowa do pracy.

Zachodząc w ciążę często od razu wyobrażamy sobie siebie z dużym brzuszkiem, gdzieś polegującą na kanapie czy tarasie przy domu. Błogo mija czas, popijamy herbatkę i niczym się nie martwimy, celebrując nasz stan.

Ale często zderzamy się z rzeczywistością, dużo rzeczy weryfikujemy po drodze i dochodzimy do wniosku, że wcale tak nie chcemy spędzać tego czasu, że jesteśmy aktywne, że chcemy pracować do końca. I w końcu przychodzi czas, że rosnący brzuszek wymusza też na nas zmianę garderoby, tej do pracy również. I jak tu się ubrać aby było wygodnie i jednocześnie często elegancko i formalnie? Z pomocą przychodzimy my!

Wygoda przede wszystkim!

– spodnie ciążowe

To chyba pierwszy element garderoby, który wymieniasz będąc w ciąży. Nawet na początku ciąży, gdy może jeszcze inne osoby nie zauważają Twojego odmiennego stanu, Ty już możesz mieć problemy z dopięciem swoich starych spodni. Z odsieczą przychodzą Ci właśnie spodnie ciążowe. Czym się różnią od „zwykłych” spodni? Jest kilka elementów: przede wszystkim materiał. Spodnie ciążowe przeważnie posiadają więcej elastanu, są bardziej elastyczne i rozciągliwe. Nie posiadają guzików i zamków więc nie ma obawy, że coś Cię będzie uciskać czy wrzynać w brzuch. A jak się trzymają? Właśnie po to są wysokie pasy, które nachodzą na ciążowy brzuch. Są elastyczne, miękkie i nie uciskają. To właśnie dzięki nim będziesz czuć się wygodnie, komfortowo i spokojnie przetrwasz cały dzień w pracy. Poniżej przedstawiamy Wam nasze propozycje spodni ciążowych do pracy:

– bluzki ciążowe oraz koszule ciążowe

Tu już masz większe pole popisu niż przy spodniach ciążowych. Często jest tak, że dopiero w trzecim trymestrze przychodzi moment, że kupujemy dopiero bluzki ciążowe. Wcześniej możemy posiłkować się luźnymi bluzkami czy oversizowymi t-shirtami. W ostatnim trymestrze Twój brzuszek jest już naprawdę spory i te „zwykłe” ubrania już nie wystarczają. Jeśli chodzi o bluzki ciążowe do pracy masz tu ogrom propozycji i rozwiązań.

Ale może zacznijmy też od tego czym różnią się bluzki ciążowe i koszule ciążowe od tradycyjnej odzieży. Znowu przede wszystkim chodzi o materiał. Bluzki czy koszule ciążowe są bardzo elastyczne, miękkie, rozciągliwe. Posiadają laycrę lub elastan. To dzięki nim, bluzka zawsze dopasuje się do Twoich kształtów i pomieści się nawet spory brzuszek. Po drugie bluzki ciążowe, najczęściej posiadają specjalne marszczenia po bokach. Powodują one, że bluzka ładnie układa się i otula ciążowy brzuszek bez nieładnych napięć na materiale. Po trzecie bluzki ciążowe przeważnie są dłuższe niż klasyczne. Także zawsze będziesz wyglądać schludnie i elegancko.

Jest jeszcze jedna istotna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę wybierając bluzki lub koszule ciążowe – czy posiadają funkcję karmienia piersią. Jeśli planujesz karmić piersią, koniecznie weź to pod uwagę. Spowoduje to to, że bluzkę będziesz mogła nosić jeszcze po ciąży i nie pójdzie od razu w odstawkę. Także wybieraj góry z kopertowym dekoltem, rozpinanymi guzikami czy specjalnymi panelami, które ułatwią Ci dyskretne i szybkie przystawienie maluszka do piersi. Nie martw się o nadwyżkę materiału! Również właśnie po to, w bluzkach tych jest elastan i marszczenia, aby materiał wrócił do pierwotnego stanu a marszczenia subtelnie zatuszowały małe niedoskonałości po ciąży.

Poniżej przedstawiamy Wam propozycję bluzek i koszul ciążowych. Naszym hitem są połączenia bluzek i koszul w jednym:

– sukienki ciążowe

Jakże to wygodny strój dla każdej przyszłej mamy! Ale i tutaj przychodzi ten moment, gdy ciążowy, spory brzuszek, już nie mieści się w klasyczne sukienki. Sukienki ciążowe również jak bluzki ciążowe posiadają miękkie, rozciągliwe materiały oraz marszczenia po bokach więc nie ma obawy, że nie starczy Wam miejsca. Często też, sukienki ciążowe mają odcięcia nad brzuchem. Dodaje to dużego uroku przyszłej mamie. Świetnym rozwiązaniem, formalnej, eleganckiej sukienki ciążowej do pracy są połączenia spódnicy z koszulą, takie 2w1. Nadaje to bardzo eleganckiego, służbowego i bardzo wygodnego stroju.

Przy wyborze sukienki ciążowej również zwróć uwagę na to, czy będzie można w niej karmić piersią. Podobnie jak w koszulach ciążowych, zwróć uwagę na kopertowe dekolty, rozpinane guziki czy specjalne panele ułatwiające karmienie maluszka.

Oto nasze propozycje sukienek ciążowych do pracy:

– spódnice ciążowe

O tak- spódnice też można nosić będąc w ciąży! Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model i takowa posłuży Ci, gdy będziesz w ciąży i nawet już po! W naszym asortymencie sklepu internetowego Stylowa Ciąża mamy kilka modeli – z pewnością wybierzesz coś dla siebie!

Jeśli poszukujesz czegoś bardzo eleganckiego, wcześniej nosiłaś ołówkowe spódnice, to na pewno przypadnie Ci do gustu model spódnicy ciążowej Orea. Jest to długa, ołówkowa spódnica z bardzo wysokim stanem, która otuli Twój ciążowy brzuszek. Świętnie się sprawdzi w biurowej rzeczywistości.

Jeśli wolisz coś bardziej uniwersalnego, coś co założysz również do bardziej sportowej odzieży, wybierz model MIA lub Tummy. Są to spódnice ciążowe, które równie świetnie będą wyglądać do klasycznych koszuli ciążowych jak i w sportowym wydaniu.

Jedno jest pewne – nie musisz rezygnować ze swojego ulubionego stylu ubierania się do pracy, będąc w ciąży. Po prostu wybierz rzeczy, które sprostają nadchodzącym zmianom w Twoim ciele. Wybór odzieży ciążowej do pracy jest ogromny i z naszą pomocą na pewno coś znajdziesz i przede wszystkim będziesz się czuć pięknie, wygodnie i stylowo!

Czym kierować się podczas zakupów odzieży ciążowej

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Moment, gdy należy dbać o siebie podwójnie poprzez dietę, ruch, zabiegi pielęgnacyjne czy odpoczynek. Ale to nie koniec, bo przyszła mama powinna wyglądać stylowo i elegancko. W tym celu doskonale sprawdzą się odpowiednio dobrane ubrania ciążowe, które pozwolą czuć się pięknie, wygodnie i komfortowo. Przygotowaliśmy kilka wskazówek dotyczących zakupu odzieży ciążowej.

Ubrania ciążowe na dłużej

Wybierając ubrania ciążowe najlepiej zwrócić uwagę na te, które można nosić przez całą ciążę. Doskonale sprawdzą się spodnie, legginsy, szorty czy sukienki z regulowanym lub elastycznym pasem, który pomieści rosnący brzuszek. Najlepiej szukać także bluzek i tunik wiązanych z tyłu lub z elastycznego materiału. Zwracaj uwagę na długość koszulek, t-shirtów i bluzek, aby zakrywały brzuszek nawet w przypadku ciąży mnogiej.

Ubrania nie tylko na czas ciąży, ale także do karmienia piersią

Szukaj ubrań, które posłużą Ci również po porodzie oraz ułatwią karmienie piersią. W przypadku odzieży do karmienia piersią najlepiej poszukiwać biustonoszy, sukienek i bluzek z odczepianymi ramiączkami lub ukrytymi suwakami, które pozwolą komfortowo i dyskretnie nakarmić maluszka w każdym miejscu – również publicznym. Odzież do karmienia piersią w sklepie internetowym Stylowa Ciąża została zaprojektowana i wyposażona w niski dekolt, łatwo rozpinane zamki czy odczepiane ramiączka po to, aby karmienie było wygodne i komfortowe bez względu na sytuację.

Odzież ciążową odpowiednia do pory roku

Dokonując zakupu garderoby ciążowej, należy zastanowić się, w jakim sezonie roku przypadnie ostatni trymestr ciąży, by dopasować ubrania do pogody panującej na zewnątrz. W zależności od sezonu sklep internetowy z odzieżą ciążową Stylowa Ciąża oferuje odzież ciążową na wiosnę, lato, jesień i zimę. Wszystko po to, aby przyszła mama wyglądała elegancko bez względu na porę roku.

Ubrania ciążowe z naturalnych i elastycznych materiałów

Zapomnij o noszeniu obcisłych ubrań w ciąży. Nie są one zbyt wygodne, a dodatkowo uciskając piersi czy brzuch są również niezdrowe dla matki i jej dziecka. Przy zakupie ubrań ciążowych zwracaj uwagę na to, z jakich materiałów zostały wykonane. Najlepiej wybierać te z naturalnych i elastycznych materiałów takich jak wiskoza, len czy bawełna.

Kilka dobrze dobranych ciuszków ciążowych pozwoli stworzyć różne stylizacje

Nie musisz wymieniać wszystkich ubrań w swojej szafie na nowe. Wystarczy dobrać kilka różnych elementów garderoby, które można ze sobą łączyć w eleganckie i stylowe zestawy. I tak na wiosnę i lato warto zakupić kilka sukienek ciążowych. Może to być sukienka ciążowa i do karmienia piersią Bruna, sukienka ciążowa i do karmienia piersią Priya czy sukienka ciążowa i do karmienia piersią Herbel. Każda z nich stworzy wyjątkową stylizację na co dzień, do pracy czy na spotkanie z przyjaciółmi. Są to propozycje dla kobiet, które pragną nosić ubrania ciążowe o wiele dłużej, gdyż wyposażone zostały w rozcięcia w dekolcie, które ułatwiają karmienie piersią. A luźne modele sukienek ciążowych doskonale dopasowują się do zmieniających się kształtów brzuszka, zapewniając przyszłej mamie komfort i wygodę.

Modne ciążowe stylizacje na wiosnę i lato

ubrania ciążowe na lato

Stylowe stylizacje ciążowe na wiosnę i lato stworzysz, łącząc wygodne legginsy ciążowe lub jeansy ciążowe z kilkoma bluzkami, tunikami lub koszulami, które można stosować zamiennie. Warto zwrócić uwagę na przykład na niezwykle piękną i wygodną bluzkę ciążową Florida – jest delikatna i wykonana ze zwiewnego materiału; bluzka ciążowa i do karmienia piersią Emery w pozytywnie nastrajającym kolorze – będzie idealna na gorące dni wiosny i lata; koszula ciążowa Stina prezentuje się elegancko, kobieco i subtelnie, dzięki czemu świetnie sprawdzi się do pracy w połączeniu z odpowiednio dobranymi dodatkami, lub na co dzień z szortami i jeansami.

Ubrania ciążowe w sklepie internetowym Stylowa Ciąża są dobierane w taki sposób, aby podkreślić wszystkie atuty sylwetki kobiety w ciąży oraz sprawić, że przyszła mama będzie wyglądała doskonale oraz czuła się wygodnie i komfortowo.

Zajrzyj do sklepu Stylowa Ciąża i wybierz dla siebie piękne i komfortowe ubrania, dokonując wygodnych zakupów online.

Jak przeżyć poród czyli kilka rad jak go przetrwać i nie mieć traumy.

Widząc dwie kreski na teście ciążowym chyba żadna z nas nie zastanawia się od razu jak będziemy rodzić, nie zastanawiamy się też czy to będzie boleć, czy to będzie poród naturalny etc.

Na początku, zwłaszcza, gdy jest to pierwsza ciąża, jest to trochę abstrakcją… niby się coś zadziało, nosimy w sobie dziecko ale jeszcze tego nie widać, nie zawsze od razu to czujemy. Stopniowo dochodzą różne „dolegliwości”…pierwsze mdłości, senność, powoli rośnie brzuch, pierwsze ruchy dziecka. Oczywiście martwimy się o zdrowie dziecka, celebrujemy nasz stan ale te myśli, które każdą z nas w końcu dopadają, nachodzą nas na samym końcu. Przeważnie trzeci trymestr to jest czas, kiedy dobitnie dociera do nas informacja- tak będziemy mieć dziecko- ale co istotne w temacie-trzeba je najpierw urodzić! I wtedy zaczyna nachodzić nas pierwszy strach i przerażenie!

Zaczyna się szukanie informacji w internecie, wypytujemy przyjaciółki i wciąż mamy z tyłu głowy jak my to przeżyjemy?? Jak takie wielkie/niewielkie ciałko ma z nas wyjść???!!! O litości!!!!!

Urodziłam dwoje dzieci. Oba porody siłami natury, drugi zupełnie naturalny, bez znieczulenia.

Z usposobienia raczej jestem optymistką, wierzę, że dam zawsze radę i przeżyję. Ale wątpliwości i stres też mnie dopadły i to przed oboma porodami. Będąc w pierwszej ciąży również szukałam porad, czytałam fora, słuchałam koleżanek i ich przerażające historie…. Po przeczytaniu tego wszystkiego chyba jeszcze bardziej się bałam niż miało mnie to podnieść na duchu. A nie o to mi chodziło!

Na szczęście, chodziłam do szkoły rodzenia i tam usłyszałam rady, dzięki którym, przetrwałam i urodziłam moją dwójkę bez traumy i z poczuciem dobrze przebytego porodu.

Po pierwsze zadbaj o dobrze spakowaną torbę do porodu. Podchodź do pakowania kilka razy, zawsze coś jeszcze Ci się przypomni, coś dołożysz, coś wyrzucisz. Zajmij się tym już jakieś 3 lub 4 tygodnie przed planowaną datą. Jeśli na porodówkę zabierasz swojego męża bądź partnera zapoznaj go z tą torbą!! Uwierz mi, że podczas skurczy nie będziesz mieć siły tłumaczyć mu, gdzie znajdzie w torbie wodę czy inną potrzebną Tobie rzecz.

Po drugie postaraj się zaufać i poddać opiece personelowi medycznemu, z którym rodzisz. To on podejmuje decyzje, zna się na swojej pracy i jest tam po to aby Tobie pomóc. Jemu również zależy na Twoim i dziecka zdrowiu. Oni są za Ciebie odpowiedzialni i są tam dla Ciebie. Z drugiej strony, jeśli nie czujesz się z czymś dobrze i jest coś wbrew Tobie, nie gódź się i nie bój się powiedzieć nie.

Po trzecie miej przy sobie osobę, której ufasz- mąż, partner, przyjaciółka… Nie muszą stać w finalnym momencie przy głowie lekarza jeśli się tego obawiasz! Wystarczy, że będą. Pomogą w drodze do toalety, podadzą wodę. Mojemu mężowi zakazałam się odzywać 😉 Miał siedzieć na krześle, nie dotykać mnie i podawać mi wodę, kiedy potrzebowałam. Miał być moim cieniem i wsparciem. Mi to ogromnie pomogło. Czułam się bezpieczna a to był klucz do dobrze wykonanego zadania!

Po czwarte, najważniejsze i ostatnie….. wszystko rozgrywa się w naszej głowie i na tej głowie i odpowiednim myśleniu trzeba się skupić w każdej minucie porodu, przy każdym skurczu i w każdej minucie przerwy między nimi. Trzeba podejść do porodu jak do zadania do wykonania i na tym się skupić. Jak jest skurcz, staraj się nie myśleć o bólu ale o tym, że zaraz on się skończy i będzie ta kolejna minuta czy dwie przerwy. I na tych przerwach się skup! Nie ból ale przerwa kiedy nie boli! Mi to naprawdę pomogło. I przy drugim porodzie, kiedy rodziłam bez znieczulenia i kiedy byłam już totalnie wyczerpana i kiedy miałam tą chwilę bez skurczu to tak się cieszyłam, że nie boli, napawałam się każdą sekundą przerwy! I pamiętaj, że każda ta chwila przerwy przybliża nas do finału- czyli do momentu, gdy to maleństwo znajdzie się już w Twoich ramionach i uwierz mi, już w tej sekundzie zapominasz o bólu!

Zadanie zrealizowane, cel osiągnięty, gratuluję zostałaś mamą i dałaś radę!!!!!

A Wy drogie mamy jakie macie przeżycia z własnego porodu? Co Wam pomogło? Piszcie i komentujecie. Nie straszmy a pomagajmy i wspierajmy! 😊

Domowe sposoby na przeziębienie w ciąży.

Zima to ciężka pora roku dla zdrowia każdego z nas. Niskie temperatury zwiększają ryzyko niebezpiecznych infekcji i przeziębień. Będąc w ciąży, powinnaś szczególnie mieć na uwadze swój stan. W takiej aurze i w tak niezwykłym stanie bardzo łatwo zrobić krzywdę sobie lub dziecku. Jak przetrwać tę porę roku? Jak poradzić sobie z chłodem, wilgocią, ślizgawicą i ciemnością przez większość dnia, kiedy musisz dodatkowo dbać o drugie życie? Przeczytaj poniższy artykuł i wybierz dla siebie porady, które wydadzą ci się szczególnie interesujące, a potem się do nich zastosuj.


Ciepłe ubranie na zimę


Nasze mamy i babcie zawsze strofowały nas i pouczały, aby wychodząc zimą na dwór, ubrać się adekwatnie do pogody. Oczywiście tkwiła w tym bardzo prosta, ale ważna mądrość dlatego powinnaś się koniecznie do niej zastosować. Najważniejsze to nosić czapkę, bo przez nią ucieka z naszego ciała najwięcej ciepła. Nie unikaj ciepłego szalika i rękawiczek, jeśli wymaga tego temperatura.


Wybierając się na zewnątrz najlepiej ubierz się na cebulkę – tj. zakładając na siebie wiele warstw ubrań. Dobrze, aby wierzchnie warstwy twojej garderoby były jak najłatwiejsze do zdjęcia. Sensem ubierania się na cebulkę jest bowiem to, aby w sytuacji kiedy zrobi ci się zbyt gorąco – na przykład wchodząc do komunikacji miejskiej, albo tymczasowo do budynku – zdjąć z siebie niepotrzebne warstwy. Zimą przegrzanie się jest znacznie groźniejsze niż wyziębienie. Spocone ciało wystawione ponownie na chłód to niemal pewne przeziębienie.
Przygotowując się do wyjścia i ubierając, zwróć też uwagę na to, że w ciąży twoje ciało ma trochę wyższą temperaturę niż w normalnej sytuacji. Dlatego możliwe, że będziesz potrzebować nieco mniej ubrań niż zazwyczaj.


W swoim stanie powinnaś też zadbać o właściwe obuwie. Po pierwsze zimą powierzchnia jest często bardzo śliska. Po drugie ciążowy brzuszek sprawia, że trudniej jest przez cały czas zachować ci odpowiednią równowagę. Chcąc się uchronić przed niebezpiecznym upadkiem, zadbaj o buty przystosowane do zimowej aury. Im szersza podeszwa tym lepiej. Dodatkowym atutem będą specjalne żłobienia i pofałdowania w powierzchni podeszwy.


Co zrobić po powrocie do domu


Wracając z pracy lub spaceru i wchodząc do ciepłego wnętrza własnego domu, pierwsze co powinnaś zrobić, to poświęcić swój czas i uwagę na odpowiednie rozgrzanie się. Przebierz się w domowe ubrania i włóż na nogi ciepłe kapcie. Odpowiednie mogą być również skarpety z grubej, szorstkiej wełny. Jeśli twoje stopy są bardzo zmarznięte, pomóc może zanurzenie ich na kilka minut w ciepłej wodzie.


Dobrze będzie również rozgrzać swoje ciało od środka. Każda kobieta w ciąży powinna regularnie pić ciepłą herbatę z odpowiednimi dodatkami – sokiem z malin i sokiem z cytryn. Taka herbata oprócz tego, że świetnie rozgrzewa ma też doskonałe właściwości prozdrowotne. Cytryny i maliny mają bowiem bardzo dużą dawkę witaminy C, która najmocniej wpływa na naszą odporność.


Ruch i świeże powietrze


Ze względy na ryzyko zachorowań może się wydawać, że najlepszym rozwiązaniem będzie pozostanie w ciepłym domu i nie narażanie się na chorych ludzi oraz złe warunki atmosferyczne. Może to brzmieć kusząco, ale jednak spacery nawet zimą są koniecznie i wpływają pozytywnie na zdrowie kobiety w ciąży.


Po pierwsze zbyt długie siedzenie w miejscu grozi bólami kręgosłupa i nóg, dlatego lepiej je wzmocnić delikatnymi ćwiczeniami. Po drugie wysiłek fizyczny pobudza białe krwinki, a te są niezbędne do walki z czyhającymi wszędzie chorobami. Po trzecie spacery pomagają nam dotlenić ciało oraz dostarczyć mu dawki słońca, a to nie tylko wpływa pozytywnie na nasze zdrowie fizyczne, ale też ogólne samopoczucie.
Przed wyjściem zwróć tylko uwagę na aktualną pogodę na zewnątrz. Mimo wszystko lepiej unikać spacerów, kiedy grozi nam wystawienie się na silny wiatr, opady śniegu, lub marznącego deszczu, czy też bardzo niską temperaturę (poniżej -10 stopni Celsjusza). Oczywiście musisz też  – jak wspomniano powyżej – odpowiednio ciepło się ubrać. Wskazane jest, żeby mieć podczas takiego spaceru jakieś towarzystwo. Drugi człowiek pomoże nam utrzymać równowagę, kiedy na zewnątrz jest bardzo ślisko, lub zadba o nas kiedy zrobi nam się słabo (szczególnie ważne w ostatnich tygodniach ciąży). Naturalnie lepiej, aby nie był to nikt przeziębiony. Ogólnie lepiej za wszelką cenę unikać osób chorych i oddalać się od obcych, widząc że kichają lub kaszlą.


Sen zimowy


W miesiącach zimowych dzień trwa bardzo krótko, więc błyskawicznie robi się ciemno za oknem. Skutkuje to tym, że bardziej ciągnie nas do snu. Nie wzbraniaj się przed nim, zwłaszcza kiedy jesteś w I trymestrze, który charakteryzuje się zwiększoną sennością. Zdrowy sen to jeszcze jeden czynnik wpływający pozytywnie na naszą odporność zimą, dlatego traktuj go poważnie.
Wieczorem przed pójściem spać możesz się odpowiednio przygotować, aby twój nocny sen był absolutnie niczym nie zakłócony. Zadbaj o świeże powietrze w sypialni – w ciągu dnia otwórz na trochę okno i wywietrz pokój. Najlepiej zrób to jakąś godzinę przed snem, dzięki czemu w momencie pójścia spać powietrze powinno być nadal świeże, ale już nie chłodne. Weź też rozgrzewającą kąpiel, aby nie kłaść się do łóżka zziębnięta. Na dobry sen możesz też wypić kubek ciepłego mleka.
Jest to również dobry czas na krótkie drzemki. Kiedy zapada zmrok, a oczy same ci się zamykają pod wpływem zmęczenia – nie wahaj się i po prostu zafunduj sobie godzinkę snu. Drzemki pomogą nam nabrać dodatkowych sił w ciągu ponurych zimowych dni.


Domowe leczenie


Czasami zdarzy się, że pomimo naszych najlepszych chęci i tak zdarzy się, że złapie nas choroba. Oprócz wizyty u lekarza możemy też zastosować domowe sposoby na wyleczenie się z infekcji. Oczywiście najlepszym sposobem będzie zażywanie dużej ilości witaminy C. 
Jeśli nawiedził cię kaszel, zdecydowanie lepiej go nie bagatelizuj, bo jeśli jest silny może nawet wywołać przedwczesny poród. Pójdź do lekarza, a w domu ewentualnie lecz się siemieniem lnianym rozgniecionym i wymieszanym w wodzie, lub wywarem z imbiru.


Silny ból gardła można natomiast leczyć w domu odpowiednimi płukankami. Można wypróbować takie z szałwi, sody oczyszczonej, lub soli. Ulgę może ci przynieść także okład ze sparzonych i rozbitych tłuczkiem liści kapusty.


I wreszcie na katar najlepiej radzić sobie dużymi dawkami witaminy C. Pomaga także czosnek i cebula, gdyż zawierają duże dawki naturalnego antybiotyku. Możesz też stosować inhalacje z olejku miętowego, rumianku, lub lawendy. Możesz sięgnąć również po maść majerankową.